Неделава викендот трае до вторник – да се најдеме во Охрид

0

Време е за продолжен викенд во Охрид. Октомври знае да нè изненади со одлично време, кое доколку го искомбинирате со идеално место за престој веќе имате нови спомени за раскажување.

Хотел „Тино“ Св. Стефан широко ги отвора вратите за сите вас. А таму, рај за душата и одмор за сите сетила.

img_9058-1__1475668711_79-125-205-155

Почнете од спа центарот кој е по сите светски стандарди. Продолжете со релаксациона масажа која после првиот третман, ќе сакате да ја практикувате секој ден. На крај, влезете во затворениот базен, дозволете вашето тело да ги почувствува благодетите на пливањето.

img_9012__1475668690_79-125-205-155

Застенете да одморите од оваа активност со вкусен пијалак, гледајќи го сонцето како заоѓа таму во далечината, кај преубавото Охридско езеро.

img_7576__1475668664_79-125-205-155

Сезоната пак, за надворешни гости е веќе отворена. Можете да купите дневна или месечна карта за користење на базените и тоа да биде новиот ритуал во кој ќе уживате.

dsc_0188__1475668633_79-125-205-155

Не заборавајте на специјалната понуда која не смеете да ја пропуштите во месец октомври и ноември:

*59 евра по човек за две ноќевања со полупансион кој вклучува:

Појадок – шведска маса

Вечера – избор од менито на ресторанот

Се гледаме во хотел „Тино“ на продолжен викенд!

img_8375__1475668598_79-125-205-155

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот