Најубавите божиќни песни на сите времиња

0

Време е да ги слушнеме најубавите празнични песни и целосно да се препуштиме на празниците кои се ближат.

Ви претставуваме листа на најубавите празнични песни на сите времиња. Некои повеќе, а некои помалку познати, но сите ја шират убавата атмосфера на празничниот период:

Нат Кинг Кол

Мараја Кери

Брус Спрингстин

Џорџ Мајкл

Витни Хјустон

Џон Бон Џови

Пол Макартни

Чак Бери

Џексон 5

Ронетс

Џон Ленон и Јоко Оно

Бич Бојз

Бенд Ејд

Бренда Ли

Елвис Присли

Стиви Вондер и Андра Деј

Дин Мартин

Френк Синатра

Џуди Гарланд

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.