Најпродаваната пудра од M•A•C- потрагата за совршена пудра завршува со STUDIO FIX FLUID SPF 15

0

Пудрата е основа на секоја шминка па, тешко е да ја погодиме онаа вистинската која ќе ги задоволи нашите потреби.

Па, драги дами, вашата потрага по идеална пудра може да заврши!

Ви ја претставуваме STUDIO FIX FLUID SPF 15 од M•A•C, пудра со одлична формулa која контролира маснотии, има мат финиш и е со средна до целосна покривност.

Многу е важно да ви напоменеме дека е совршена за сите типови кожа, посебно погодна за масна кожа и е Photo – Friendly. 🙂

Повеќе нема потреба да се грижите како ќе излезете на фотографиите, со STUDIO FIX FLUID SPF 15 вашето лице ќе биде совршено од секој агол.

Ви нудиме изненадувачка формула која трае 24 часа, во себе содржи заштитен фактор SPF 15 и помага да се минимизира појавата на порите и несовршеностите, давајќи и на кожата одличен изглед.

Нејзините одлични перформанси ја прават да биде една од најдобро продаваните пудри на M•A•C.

Ве очекуваме во M•A•C Skopje City Mall каде со помош на нашите професионални make up артисти ќе ја одерете совршената нијанса за вашето лице, помеѓу повеќе од 40 нијанси од Studio Fix.
A,кога ќе ја пронајдете „вистинската“, од нас имате изненадување кое чека на вас.

Акцијата која не се пропушта трае до 31.03.2018 или до завршување на залихата.

Нека вашето лице биде совршено во секој дел од денот со Studio FIX од M•A•C!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар