Најпосакуваните жени на светот во раните утрински часови

0

За многу мажи, утрото е најубавиот дел од денот затоа што тогаш можат да ги видат жените во поинакво светло, славејќи ја нивната природна убавина. Утринските часови се оние кога жените немаат грам шминка на себе и истовремо изгледаат и нежни и силни.

Познатата фотографка Вероника Виал изработи еден невообичаен фото-проект токму за да ги прикаже најпознатите жени во светот во утринските часови, без шминка и раскошни фустани.

Овој фото-проект докажува дека и најпосакуваните жени на светот се сосем обични додека се расонуваат, го истегнуваат телото, палат по некоја цигара со утринското кафе, се галат со миленичињата, се убедуваат да станат од удобниот кревет…

Софија Копола

sofija kopola

Рис Витерспун

ris viterspun

Наоми Кембел

naomi kembel

Дерил Хана

deril hana

Патриша Аркет

patrisha arket

Мила Јовович

mila jovovich

Деми Мур

demi mur

Џулиен Мур

dzulijan mur

Анџелина Џоли

angelina jolie

Хелена Кристенсен

helena kristinsen

Сигурни Вивер

sigurni viver

Винона Рајдер

vinona rajder

Татјана Патис

tatijana patiz

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот