Најпопуларното модно парче кое ќе се носи во 2018та

0

Трендовите брзо се менуваат, а тоа најлесно можеме да го видиме низ фотографиите на инстаграм од модните блогерки, а според бројот на хаштагови, еден модел на капут оваа сезона ќе биде апсолутен хит.

Се работи за хаштагот ”Teddy”, неизоставен дел од постовите на трендсетерките ширум светот, кој го означува најпопуларниот капут за оваа сезона. Мек, дебел, потсетува на плишано мече.

Покрај неодоливиот изглед, овие капути навистина топлат и се многу удобни, а притоа и лесни за комбинирање. Тие можат да се спојат со неспојливото, не се плашете да експериментирате.


Погледнете како трендсетерките го носат ова ”must have” модно парче…

Извор: elle.rs

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.