Најновата фризура која трендсетерките ја обожаваат

0

Оваа година, новиот тренд за стилизирање на косата наречен „wet look“ го видовме на многу модни ревии и на црвениот килим каде го „прошетаа“ познатите трендесертки.

Овој тренд го започна Кендал Џенер која прва се појави со ваква фризура на Канскиот филмски фестивал. Веднаш потоа, „wet look“ фризурата им стана омилена на многу холивудски ѕвезди.

Како да постигнете „wet look“?

Се што ви треба е чешел со многу ситни запци и гел кој одлично зацврстува. Горниот дел од косата зачешлајте го наназад и прицврстете со гел. Остатокот од косата оставете го слободно да паѓа на рамениците.

Погледнете како најголемите трендсетреки го носат овој тренд…

Пенелопе Круз

penelope-kruz

Кендал Џенерkendal-dzener

Џиџи Хадид dzidzi-hadid

Џенифер Лопез dzenifer-lopez

Адријана Лима adrijana lima

Деми Ловато demi-lovato

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар