Најголемите тајни што мажите ги кријат од партнерките

0

Мислите дека знаете сè за вашиот партнер? Дека никогаш не скрил ништо од вас и дека не ве излажал? Мажите раскажуваат кои се работите што засекогаш ќе се обидат да ги сочуваат како тајна од своите партнерки

„Моите пријатели не ја сакаа. За среќа, не го дозна тоа додека бевме заедно.“

„Таа ми беше втор состанок дента. Секако, и понатаму не знае дека пред нашиот прв состанок, јас веќе бев излезен со друга жена.“

„И понатаму прво одам кај мајка ми, а потоа кај неа. Изборот е јасен.“

„Воопшто не ми се допаѓа нејзиното готвење. Не знам дали ќе можам да глумам и ако се венчаме.“

„Моите пријатели знаат дека сум ја изневерил скоро секоја моја девојка.“

„Имам еден телефонски број за сите девојки што не ми се „девојки“. Ако опуштеното гледање се претвори во нешто повеќе, ќе ѝ го дадам мојот вистински број.“

„Имам стратегија со која најлесно им раскинувам на девојките. И секогаш успева.“

„Ми недостига.“

„На мојот најдобар пријател му кажувам сè. На неа – не!“

„Со неа сум, а и понатаму мислам на мојата поранешна.“

А кои се работите што вие не им ги кажувате на својот партнер?

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот

 

Остави коментар