Најдобро облечени личности на модната недела во Њујорк

0

Благодарение на модната недела во Њујорк и делување на Греми наградите, имавме можност да видиме впечатливи и стилски моменти во текот на целата недела.

Првите редови за време на модната недела беа полни со музички ѕвезди, познати блогери, модни уредници и актери кои секогаш го здражуваат окото на фотографите и присутните.

Дел од А листата за најдобро облечени изминатата недела ја исполнија Сиена Милер, Солаж Ноулс, Теаса Томпсон, Кејт Босворт и Кристен Данст.
MTM2Njk0MDEwOTkwNDM3OTgz
Имаше и настани надвор од овие случувања, па имавме можност да ја видиме Дајен Кругер во преубав смарагнден фустан на Sally LaPonte.
MTM2Njg5Njc3MzY4MzA1MjQ3
Актерката Оливија Вајлд одбра драма изглед носејќи ги познатите цветни дезени на Dolce & Gabbana.
MTM2Njg5ODE0MjcwMzg3ODA3
За време на ревијата на Марк Џејкобс беше невозможно да не се забележат интересните и уникатни изгледи на публиката и се разбира во првите редови Ана Винтур.

MTM2Njg5ODY2MzQ2ODY2Mjcz
MTM2Njg5OTA3MTQ5MDU1NTgz
MTM2Njg5ODkyMTE2NjcwMDQ5
Сиена Милер не ги остави рамнодушни присутните за време на ревијата на Ралф Лорен.

MTM2Njg5OTI4NjIzODkyMDYz
Моделот Емили Ратајковски гостуваше на ревијата на Хуго Бос облечена во црно одело со машки стил.

MTM2NjkyNjYwMjIzMDkyMzIx
Кристен Данст ретко гостува на модните недели, но овој пат ја посети ревијата на Родарте, а папараците не го испуштија моментот да го фотографираат нејзиниот изглед.
MTM2NjkzODI1NTAxNDA2ODE1
Погледнете кои други личности се најдоа на А листата за најдобро облечени оваа недела.

MTM2Njg5NzE0NDEyMzk4MTc3
MTM2Njk0MTk1NDA1NTMwNzE5
MTM2Njk0MDczMjY3MzMyNzAz
MTM2NjkzOTI5MTE3NDkyODMz
MTM2NjkzODk2OTA1MjM4MTEx
MTM2NjkzODY3Mzc3MzM3OTUz
MTM2NjkzODQ5MzkyMTYyNDAx
MTM2NjkyNjM4NDc5ODIwMzg1

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.