Најдобрите локали на покрив низ светот

0

Ако сте расположени за „Пат околу светот“ и најдобрите места за забава кои се наоѓаат на врвот од облакодерите, ова се 14-те места каде што треба да се напиете пијачка.

1. Скај бар „Sirocco“ на 63-тиот кат во Банкокг- Хотел „Lebua“

1__1467640505_77.29.51.186
2. Скај Парк „Marina Sands“ -Сингапур

2__1467640630_77.29.51.1863. „The London Rooftop“ -западен Холивуд
3__1467640611_77.29.51.1864. „Le Bain The Standard“- Њујорк
4
5. „Aqua Kyoto“- Лоднон

5
6. Хотел „Bagues“ -Барселона
6
7. Радио бар „МЕ“- Лондон
7
8. Радио бар „ME“ -Милано

89.„La Terrazza“, Хотел „Excelsior“ -Наполи

9 10. „Aer, Four Season“ -Мумбаи

1011. „The Ides Rooftop“ Хотел Wythе – Њујорк

11
12. „Ozone, The Ritz-Carlton“- Хонг Конг
1213. „Fasano“- Рио де Женеиро

1314. „Vogue Lounge, MahaNakhon Cube“ – Банкок
14

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар