Најдобриот Aventador на светот

0

Овој примерок, кој доаѓа од Lamborghini е сигурно најимпресивниот што досега сме имале прилика да го видиме.

Возило кое ја има поминато Ad Personam, програма за персонализација на возилата и содржи повеќе елементи кои го издвојуваат од регуларниот модел(ако Aventador SV може воопшто да влезе во класата на регуларни модели).

13717319_1183093741734548_4034985977068265608_o__1470244015_31.11.116.234

Само за напомена, А столбовите имаат и покрив во мат црна боја, одличен карбонски детал кој доаѓа како стандардна карактеристика кај овој модел. Засега нема детали за цената, но се се проценува дека ќе биде над 100 000 долари.

Црвената верзија на SV logooi има кабина која е опремена со карбонски компоненти на таблата, вратите и седиштата.

13767282_1183093751734547_8029503580336048614_o__1470245964_31.11.116.234 13767328_1183093761734546_7978843624642876676_o__1470243993_31.11.116.234

Дефинитивно автомобил на иднината.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот