Национални паркови кои вреди да се посетат

0

Поминувањето на време во природа има многу позитивни придобивки. Помага во редуцирањето на негативната енергија, ве пренесува во простор каде што нема социјално влијание, го смирува умот и телото и ја подобрува виталноста.

Од црвената шума во California до огромните води на Great Lakes, има навистина прекрасни национални паркови во светот.

Кои се најубавите паркови во Америка?

За време на летните периоди многу Македонци ја посетуваат Америка, но секогаш одат само на најатрактивните места. Во случај да посакате да ја видите и природата или пак да кампувате и да излезете од секојдневието, тогаш добро е да знаете кои се на листата на најубави национални паркови во Америка.

Grand Canyon National Park, Arizona

kts-grand_canyon_national_park__arizona__usa-pic__1475855825_77-28-155-104

Great Smoky Mountain National Park, North Carolina and Tennessee

201411-w-worlds-most-visited-tourist-attractions-great-smoky-mountains-national-park__1475855853_77-28-155-104

Glacier National Park, Montana

glacier-national-park-hike-path-photo__1475855839_77-28-155-104

Katmai National Park, Alaska

img_0969-copy__1475855901_77-28-155-104

Yellowstone National Park, Wyoming

321__1475856287_77-28-155-104

Yosemite National Park, California

12

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот