Моите три омилени македонски песни – Елена Стефановска

0

Девојката позната по својот живот со стил, Елена Стефановска, за своите три омилени македонски песни размислуваше возејќи се во автомобил, на патот од дома до работа. Одбра еден евергрин, еден вечен хит и една нова песна. Ова се нејзините омилени три:

Верица Ристевска – Галебе

Леб и сол – Чукни во дрво

Тамара Тодевска – Тажна љубов, среќна песна

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.