Модна комбинација која нема смрт – облечете црно и бело оваа пролет

0

Боите кои немаат сезони и век на траење, кои се репер за безвременскиот стил се црната и белата. Со нив нема никогаш да погрешите, посебно оваа пролет кога можете да ги комбинирате на уникатен начин.

Тоа не значи да се ограничите само на бел топ и црни панталони или пак обратно, туку да го дополните вашиот плакар со готови комбинации како на пример кошула во црно-бела варијанта, здолништа со интересни принтови. Секако дека и клод варијатните се опција, но ако сакате да си поиграте со стилот, дозволено е.

Овие комбинации се соодветни за секоја прилика. Мoжете да да изгледате деловно, лежерно или секси, се во зависност од приликата и настанот. Стил кој дозволува многу комбинации и малку шанси за промашување.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот