Модерен и шик начин за комбинирање на миди здолништа оваа пролет

0

Трендот на миди здолништа и оваа пролет продлжува…

Миди здолништата ги има со најразличен дезен и крој. Покрај тоа стојат одлично на секоја фигура, удобни се и тоа ги прави омилено парче од облеката на многу жени.
Ако во минатото носењето на миди здолништа беше само за повозрасните- нашите баби или мајки и тоа се промени.
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (1)
Миди здолништата не познаваат граница на години и поради тоа ги носат сите генрациии без оглед на годините.
Може да изгледате секси доколку одберете пенкало-форма, подготвени за на работа доколку одберете полн круг форма и лежено доколку одберете права- обична форма на миди здолниште без истракнување на облините.
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (51)
Поради различните варијации и материјали во кои може да ги најдете, тие се одлични за преку ден, за излегување, за на работа, за лежерна варијанта и за прошетка во пририродата.

zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (11)

Без разлика на висината на висина, миди здолништата одлично прилегаат на сите.
Носењето а миди не е комплицирано, а одговара на секакви маици, блузи, џемпери и слично, но секогаш бирајте впечатливи модни додатоци за вашиот изглед да е оригинален.

zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (8)

Играјте си со кроевите, текстурата и дезените. Миди здолништата се одличен начин за изразување на женственоста, а со нив може да  изгледате убаво во текот на многу топлите денови.

zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (2)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (4)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (7)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (9)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (10)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (13)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (14)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (15)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (52)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (54)
zenski-magazin-moda-trend-moderni-i-sik-nacini-da-nosite-midi-suknje-ove-sezone-1 (55)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.