Моделите на Estee Lauder блескаа на Met Gala

0

Еден од најочекуваните и најуникатни настани во Њујорк, The Met Gala, се одржа завчера вечер, а темата како што веќе знаете беше Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology. Таму беа присутни трите модели на Estee Lauder, прекрасните Kendall Jenner, Joan Smalls и Liu Wen.

Kendall Jenner

13103291_10209938956298370_5137507249741182456_n

Моделите на Estee Lauder уште еднаш докажаа дека производите на овој бренд се освршени за истакнување на женската убавина. Критиките кои овие девојки ги добија по настанот беа само позитивни што е уште една потврда за квалитетот кој го носи брендот  Estee Lauder.

Joan Smalls

13124945_10209938981458999_5724498908468043668_n

“Вашата желба да бидете убави не е замислена, таа е практична. Кога изгледате добро, добро и се чувствувате, а тоа значи дека сте потполно подготвени да го освоите светот!” Estee Lauder

Liu Wen

Estée Lauder Liu Wen Met Gala 2016_Expires April 2017

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот