Мирисот на радикалната поп инспирација – Poison Girl Unexpected

0

François Demachy, човекот кој стои зад сите парфеми на Dior, креираше нова, свежа и цветна композиција која го носи името Poison Girl Unexpected.

Мирисот на радикалната поп инспирација, на клабингот, на младинскиот бунт, со својата свежина што завршува со слатки ноти, на сетилата, делува со брзина на светлината.

Првите мирисни ноти кои ги чувствувате се двојна доза од танзаниски ѓумбир, кои неочекувано се развиваат во правец на сензуално цветни ноти на дамаскна роза, за да завршат на крај со топли ноти на ванила и мошус.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.