Минималистички накит за елегантно секојдневие

0

Жените секојдневно одвојуваат минимум пола час за да го напуштат домот задоволни од својот изглед. Покрај внимателно смислената комбинација, тие неретко ставаат важен акцент и на накитот кој не мора секогаш да биде скап и луксузен за да изгледа богато и елегантно.

Прстени, алки и добрите, омилени округли обетки…

Во прилог, погледнете ги модните предлози на трендсетерките ширум светот, кои овие минималистички модни додатоци ги вклопуваат и во најлежерната секојдневна комбинација, со доза на урбана елеганција.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар