Металик облека – „ зошто да не“ или „нема шанса“?

0

Модните трендови се менуваат со брзина на светлината, а оваа сезона повторно се враќаат парчињата во металик нијанси. Иако некои луѓе се воодушевени од нив, повеќето не сакаат ни да ги погледнат, камо ли да ги облечат.

Во која група спаѓате вие? Би им рекле „зошто да не“ или „нема шанса“ на оние што би ви понудиле да купите барем едно „металик“ парче гардероба?

metallics-roksanda

zara-shiny-fabric-bomber-jacket4999 eric-bompard-gold-shirt145 hm-metallic-blouse1999 zara-silver-toned-sweatshirt-style-jacket4999 zara-long-shiny-dress4999 lanvin-metallic-textured-leather-trench-coat2995 bao-bao-issey-miyake-lucent-basic-tote-350 maison-martin-margiela-white-label-slip-dress-490 asos-new-look-metallic-cross-strap-heeled-mule2799 zara-mid-heel-laminated-shoes2999 camilla-elphick-silver-lining-ankle-boots625 topshop-maggie-flared-heel-boots75 acne-studios-adriana-metallic-leather-trainers-280 hobbs-agatha-brogue189

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар