Месец ноември – Месец на виното

0

„Доброто вино е уметност, култура. Тоа е суштината на цивилизацијата и уметноста на живеењето, семејство и пријател. Виното е страст.“ 

Пијалак на Боговите, кој ни ја грее душата во студените денови, пијалак во кој можете да уживате овој месец по промотивни цени во Електра Гарден.

„Најдоброто вино е она во комбинација со вкусна храна, музика и насмевки.“

Ноември – месецот кој со нетрпение го очекувавме конечно пристигна. Месец на виното во ресторанот Електра Гарден, кој покрај неодоливата понуда ви нуди и богата музичка програма:

 

Направете ја вашата резервација на 044 337 352 и 070 389 592 или во порака на Фејсбук фан страната на Електра Гарден.

Создадете нови спомени, креирајте ја вашата приказна… со чаша одлично вино.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.