“Медена ноќ” на Иво Трајков вечерва во Струмица

0

Вечерва во Струмица во Центарот за култура „Антон Панов“ ќе биде прикажан долгометражниот филм „Медена ноќ“ на Иво Трајков, кој официјалната премиера ја имаше минатата година.

Филмот е во продукција на „Кавал филм“, а главните улоги ги толкуваат Никола Ристановски и Верица Недеска.

Инаку филмот e инспириран од новелата Увона Јан Прохаска.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.