Мажите откриваат каков секс сакаат

0

Дали некогаш сте користеле лисици на раце или други сексуални играчки? Мислите ли дека мажите ги сакаат овие работи? Претпоставката е позитивна, но истражувањето кое го објави Elite Daily вели поинаку. Таму стои дека 37% од нивните читатели преферираат секс на нивни начин – како и секогаш.

Но, што всушност тоа значи?

Одговорот го даваат голем број мажи на социјалната мрежа Reddit, притоа нагласувајќи го сексот којшто би сакале да го добијат.

„Мојата вереница работи во продавница за чоколади. Очекувам вечерва да дојде нерасположена бидејќи имала лош ден на работа. Јас ќе се обидам да и ја зготвам омилената храна, а потоа вечерта ќе ја исполниме со видеа за возрасни на Youtube.“ – RabidGerbil

„За мене сексот се вклопува во моменталното расположение. Ако се чувствуваме нежно, ќе биде нежен. Ако сакаме да си „играме,“ тогаш таков ќе биде и сексот, зачинет. Ако се чувствуваме гладни за телото на другиот – така ќе биде цела вечер“ – middaysun

„Спалната очекува секс – каков и да е“ – DVentresca

„Нашата верзија на секс е инспирирана од „50 нијанси потемно“. Планираме да пиеме премногу. Ќе имаме малку настран секс со гаџети кои ќе го зачинат уште повеќе, исто како на филмот“ – captainfrobie

„Има некои планови кои сакам да ги реализирам и нови потези кои сакам да и ги види мојата девојка вечерва“ – Kairatechop

Ова се изјавите на некои од корисниците на социјалната мрежа Reddit.

 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот