Мажи, време е да го надградите стилот за летово

0

Летната сезона е време кога треба да се пробуваат нови стилови во согласност со временските услови. Тоа знали дека во лето се носат светли бои и се додава свежина во изгледот. Што не значи пак дека треба да ја извадите хавајката од времето на Ник Слотер и да се шетате со неа.

Туку значи дека треба да го надградите својот стил со нови парчиња гардероба кои ќе направат да изгледате апсолутно фантастично и во тренд.

white-button-down

Да, чевлите кои мора да ги имате ова лето.

colehaan_1

На плажа или летен амбиент треба да се биде подготвен

scotch

Без разлика што е лето, дожд може да заврне, а ова ќе биде идеално парче облека за вашиот нов стил.

saturdays_0

Дел од мажите имаат ембраго на бели пантолони, но во лето е сосема дозволено и препорачливо да се носат. Секако ако добро се комбинираат.

paige_0

Очила за сонце – затоа што секој фраер треба да ги има…

domvetro

Флораниот дезен е дозволен за на плажа. Треба да пливате, не?

jcrewshorts

Големо ДА за белите патики во лето. Одлично одат со поло маичка и шорцеви до коленици за мажи.

stevemadden

Новиот часовник нека биде вашата поголема инвестиција за ова лето.

armaniwatch

Вратоврска за лето која одлично ќе го надополни стилот.

tiebar

Безвременската поло маичка дава впелаток на успешно комбиниран стил.

jachs

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот