Марк Закерберг како моден дизајнер

0

Основачот и сопственик на социјалната мрежа Фејсбук, Марк Закерберг се проба и во светот на модата, потпишувајќи ја новата модна колекција на популарниот шведски бренд H&M. Марк е познат по тоа дека не се грижи многу за својот изглед, и секогаш носи фармерки и обична еднобојна маичка,но стилот на Закерберг станува дел од понудата на етикетата.

Колекцијата го носи името „Парчиња за кои размислуваме помалку наутро“ и е заснована на неговите уверувања дека носењето на лесни одлуки, како изборот на облека, заба ментална енергија која му смета на нашиот напор во реализирањето на некои важни цели, се вели во официјално соопштени на брендот, пренесуваат сметските медиуми.

Фармерките и маичките со потписот на Закерберг ќе се најдат во продажба од 1. Мај годинава. Карл Лагерфелд, Дејвид Бекам, се само некои од познатите имиња кои веќе имаа соработка, а сега им се придружи и Закерберг.

mark-zuckerberg-hm-bella-naija-april-2016a

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот