Мали ремек дела на вашата коса

0

Најновиот тренд кој е актуелен на социјалните мрежи, а кој се однесува токму на косата е наречен “hair art”. Новиот тренд овозможува да имате уметнички дела на вашата коса.

Цртежите се постигнуваат со помош на спреј за коса (го има во секоја подобро снабдена парфимерија) кој исчезнува за време на шампонирањето. Можете да ја употребите имагинацијата за апстрактни форми или да си направите шаблони од картон за фигури во боја. Останува прашањето, дали сте доволно храбри за да го следите овој тренд?

hair-art (1) hair-art (2) hair-art (3) hair-art (4) hair-art (5) hair-art (6) hair-art (7) hair-art (8)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот