Малата шведска принцеза е вистинска шармерка

0

Со неодолива насмевка, плетенка од едната страна, и појава која плени, многумина коментираат дека Британскиот принц Џорџ добил сериозна конкуренција, кога се работи за шармот.

принцеза 3

Нема сомнежи дека нејзиниот помал брат кој неодамна се роди, е центар на вниманието, но прекрасната мала принцеза Естела, ги освојува срцата на луѓето ширум земјата и низ целиот континент.

Портретот на малата принцеза кој ја краси новата серија на поштенски марки, ги воодушеви сите обожаватели на кралското семејство. Малата Естела е ќерка на шведската принцеза Викторија, прва во ред за наследување на круната, и принцот Даниел, а дедо и е кралот Карл XVI Густав.
Принцезата Викторија неодамна се породи по втор пат, и на свет го донесе синот Оскар Карл Олоф.

принцеза 2

Инаку, иако штампањето на поштенските марки со ликовите на шведското кралско семејство е најавено за крајот на минатиот месец, по се изгледа ќе се поклопи со 70 от роденден на кралот Карл, кон крајот на април.

 

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.