Македонско маслиново масло – за вкусно, поинакво доживување

0

Познато е дека додавањето на маслиново масло во секојдневните оброци е корисно за нашето здравје, па затоа е дел од речиси секој дом.

Македонија за прв пат доби свое, домашно произведено маслиново масло, кое отсега ќе имате можност да го сервирате на вашата трпеза. (за повеќе кликнете тука)

ЕЛИКО Олива Гарден маслиновото масло е наменето за употреба во исхраната како масло за зачинување на салати, преливи, сосови и сл. како и за готвење.


Маслиновото масло е темел и неопходен дел од медитеранската исхрана, го збогатува вкусот и доживувањето.


Домашното е секогаш повкусно, отсега достапно во маркетите ширум Македонија.

 

Елико Олива Гарден маслиново масло

Гответе со љубов, хранете се поздраво, уживајте во вкусот на
ЕЛИКО Олива Гарден маслиновото масло.

Преку Фејсбук фан страната на ЕЛИКО Олива Гарден ќе имате можност да се запознаете со незаменливите предности од маслиновото масло и разните начини за негова употреба и со карактеристиките на самиот бренд.

Преку веб страната на ЕЛИКО Олива Гарден ќе може да се запознаете со работата на компанијата, продуктите и информации околу производството на самото масло.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.