M·A·C Cosmetics: Пристигна новиот член од фамилијата Studio Fix

0

Легендарната Studio Fix пудра сега достапна во форма на стик!

Вашата омилена пудра сега е супер практична и лесна за користење.
Новиот член на Studio Fix фамилијата е постојан, нуди средна покривност и на кожата и дава беспрекорен изглед.

Studio Fix стикот е достапен во 33 нијанси со кои можете да експериментирате лесно и безгрижно.

Колекцијата ќе биде достапна од 16ти Септември во продажното место M·A·C во Сити Мол.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот