LONG-WEAR SPARKLE STICK за блескав изглед и долготраен ефект

0

Сакате сенка која нема да исчезне од окото и ќе блеска додека ја имате на себе?

Ви го претставуваме Long-Wear Sparkle Stick, сенка која трае и дава блескав изглед на окото кој трае благодарение на уникатната гел технологија базирана на вода. Со едно нанесување, добивате мултидимензионален блескав финиш кој дава супер кул изглед. 

Како функционира?

Висока рефлективност со мултидимензионален ефект

Уникатна мешавина на различни бисерни големини и дава на сенката интензивен блескав и металик финиш.

Свежа, енергична и освежувачка апликација

Во оваа комбинација има 40% присуство на вода, формула која создава освежувачко, сензорно искуство при самото аплицирање.

-Долготраен изглед;

-Вода и отпорност на влага

-Систем базиран на вода кој брзо се суши при нанесување, создава заштита и отпор за бришење и впивање, со што останува на окото во текот на целиот ден.

Топлина. Дефиниција. Сјајност. Бронзери за сечиј тип на кожа

Ако сакате да добиете летен изглед, во тој случај послушајте го советите на мејкап артистите кои се потпираат на бронзерите во текот на целата година. Со едно нанесување на Bronzing Powder Soft Matte, можете веднаш да го добиете посакуваниот изглед и дефиниција на јаболчниците. За понежен, но сјаен изглед, само поминете со четката на крајот од јаболчниците за да го отстраните вишокот и ќе го добиете изгледот што го сакате. Дали сакате повеќе сјај? Ставете од Highlight & Glow Shimmer, палета на бои од лимитираната едиција на руменила во повеќе нијанси и ќе имате блескав изглед.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.