Лоис & Кларк во новата кампања за мултибрендот FASHION & FRIENDS

0

Момче скриено позади маската на срамежлив новинар и бестрашната репортерка се главните ликови на кампањата “When Lois meets Clark”.

Ретро љубовната приказна од легендарниот стрип за Супермен, беше основна инспирација за новата кампања за есенската колекција на најпознатиот регионален мултибренд FASHION&FRIENDS.

Ретро јунаците совршено се вклопуваатво денешното современо општество. Миксот и спојот на овие спротивни трендови оваа сезона стануваат наша модна реалност. Стајлинзите се впечатливи и ви помагаат  подготвени да ја дочекате есента. Анимал и флорални принтови, со сведени аксесоари и обувки со неон и тексас детали ја најавуваат модната увертира за оваа сезона. Оваа есен е назамислива без hi-tech материјалот, кожа, тексас, свила и најфин памук.

Вашите модни комбинации и желби ќе ги потполнат брендовите:Replay, Diesel, Tommy Jeans, Guess, Steve Madden, Scotch&Soda,Desigual, Hugo BOSS, Calvin Klein, Cesare Paciotti, PremiatаиLevi’s.

Позади објективот овој пат беше американскиот фотограф Kevin S. додeка стајлингот го потпишува Кристина Беквалац и Fashion & Friends team.

Избраните модели од есенската колекција можете да ги купите во мултибренд продавницата Fashion & Friends во Скопје Сити мол како и на онлјан продавницатаwww.fashiongroup.com.mk

 

Credits:

Photographer:
KEVIN S

Styling:
KRISTINA BEKVALAC
FASHION&FRIENDS team

Models:
MILICA TOMOVIĆ ©ModelScoutingOffice
JOVICA ŠULJAGIĆ

 

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот