Љубовта не значи постојано да се обидуваш да импресионираш некого

0

Големите потези кога се изразува љубов, се најчесто најценети бидејќи тогаш пред светот се докажува љубовта. Но знаете што? Љубовта многу повеќе се гледа во малите работи, оние симпатични будалестои моменти кои никогаш нема да ги заборавите.

Пробајте да го видите тоа на дело, анализирајте некогаш одреден пар кој е во врска или брак. Направете го тоа кога тие ќе мислат дека никој во моментот не гледа. Тие мали гестови најгласно ја изразуваат љубовта и меѓусебната посветеност.

Вистинската љубов не постојано да се обидуваш да импресионираш некого, туку да бидеш свој во секој поглед, а партнерот да се заљубува секој ден во вас.

Корејски илустратор преку цртежи го доловува токму овој момент.

Удобно ви е заедно, иако правите различни работи

1

Кога еден од вас има свои планови и пријатели, сепак си недостигате еден на друг

2

Иако таа не знае во тој момент, сепак тој се грижи за неа

3

Тој не се плаши да и покаже дека не е снаодлив баш со сè во животот

4

Подароците не се важни, најскапиот подарок е присуството на другиот

5

Кога немате потреба да си кажете ништо

6

Кога сте детинести…

7

Уживате во пасијата на партнерот, иако не е ваша омилена активност

8

Слатки сте кога никој не ве гледа

9

Сосема е во ред да бидете трапави кога јадете

10

Најромантичната вечер може да биде во вашиот ресторан со омилената храна

11

Понекогаш, кога уживате во филмот кој за сите е лош ама за вас е најдобриот – бесценето

12

ТОА Е ЉУБОВ!

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот