Лив Тајлер стана мајка по трет пат

0

Познатата актерката Лив Тајлер викендов го роди своето второ дете од новиот партнер, спортскиот агент Дејв Гарднер. Девојчето кое ќе го носи името Лула Роуз е трето дете за Тајлер.

Врската на актерката со спортскиот агент започна во пролетта 2014 година и во 2015 двојката ја објави свршувачката. Тогаш се роди и синот Сејлор Џин.

Лив има и дете со поранешниот сопруг Ростон Лангдан. Нивниот син Мајли Вилијам има 12 години.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.