Летото се чувствува на посебен начин

0

Летото е оној дел од годината кој со нетрпение се очекува, кога најголем дел од луѓето имаат насмевка на лицето, позитивни се, топли и среќни – токму како ова годишно време.

А тоа се чувствува посебно ако имате место каде ќе го поминете како што вие сакате. Тоа место има име – хотел “Тино” Свети Стефан.

13348784_10210177334097666_1092264968_n

Магијата на Охрид можете да ја доживеете и летово. Вашата единствена обврска ќе биде уживањето.

Дозволете си шарм на вашиот одмор, опуштете се со коктели покрај базенот кој изгледа светски. Од едната страна е зеленилото на боровата шума, а од другата погледот кон Охридското езеро. Бесценето!

Позитивната страна на сè во животот е кога имате опција плус, а тука имате повеќе од една опција за комплетно опуштање.

13384919_10210177334057665_2137151112_n 13382106_10210177333977663_769130898_n 13101234_10153623986677773_870097376_nВкусна храна, спа центар, внатрешен и надворешен базен, совршена услуга, апартмани и соби по светски стандарди, на само чекор од езерската плажа.

Искусете го тоа за кое сите останати зборуваат – одмор во хотел “Тино”.

13342435_10210177333897661_719483663_n

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот