Лавот и сексот

0

Мажот лав е разигран трагач на задоволство. Малку е веројатно дека некогаш ќе го видите да “не е во расположение” . Тој има доста ненаситен апетит за секс и за разлика од некои мажи во зодијакот, тој не го сфаќа сексот премногу сериозно. Мажот лав е креативен, сексуален авантурист. Тој не е себичен љубовник, сака да види и дека вие уживате подеднакво.
Идеална сексуална позиција за лавот е кучешката, односно кога партнерката клечи пред него свртена со грбот, што му дава чувство на доминација. Тој е исто така фан и на мисионерката поза.

Жената лав ја негува својата сексуалност. Таа го сака своето тело, начинот на кој што се движи и обично не им замерува на неколкуте плус килограми. Нема причина за неа да се чувствува несигурна или загрозена и затоа жената лав е вистинско освежување за машкиот пол. Сексот за неа е најприродната работа на светот и таа вистински ужива во сексуалниот чин. Во спална, лавицата е храбра, гласна и сака да пробува нови работи.
Идеална секс поза за неа е било која пред огледало, каде ќе може да го набљудува целиот чин, зголемувајќи и ја возбудата.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.