L’Ange Noir на Givenchy, мирис кој освојува и покорува

0

 

Мистерија и заводливост, фатална привлечност, жена на која тешко кој може да ѝ одолее.

Таа е дама, полна со елеганција, страст, женственост и возбуда, што ја прави уникатна, таа се издвојува од останатите.

Жена која заведува и предизвикува возбуда. Тоа е ефектот на L’Ange Noir на Givenchy, мирисот кој освојува и покорува.

sp_press_nm_mediatheque_50765__1482247943_46-217-108-155

Луксузно пакување кои зрачи со мистерија, парфем кој мора да го имате.

Има совршено балансиран состав каде се чувствува присуството на бадем и розов пипер; сусам, ирис и килибар кои му го даваат крајниот ефект на мирисот.

Колекција која можете да ја најдете во шишиња од 30, 50 и 75ml како Eau de Parfum за жени.

Ова е мирисот кој нема никогаш да го заборавите, L’Ange Noir на Givenchy.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот