Креаторот на Х-фактор го продава својот дом на Беверли Хилс

0

Традиционалната вила во англиски стил, но исклучително модерна и современа, на британскиот продуцент Сајмон Кауел е на продажба. Цената што ја бара е 14,6 милиони долари.

Куќата е изградена 1925 година, но реновирана неодамна, а оттаму потекнува нејзиниот денешен шарм. Поседува пет спални соби, огромна кујна, подрум за вино, мини кино сала, фитнес сала и одвоена гостинска куќа.

a_mom_taking_care_of_boy

Како што се очекува, интересот за неа на пазарот е голем, и најверојатно е прашање на денови пред да го најде новиот сопственик.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар