Креативност во воспитувањето: 8 одлични идеи за родители и деца

0

Родителите се тие кои важат за строги учители, нивна должност е да внимаваат на се, да ги научат децата да бидат добри луѓе, а сето тоа преку секојдневни активности.

Тоа што  може да го сторат, а да биде поразлично од досегашните постапки е да внесат креативност во целиот процес.

1.Листови за цртање

2648505-9-650-1466755584

Ако вашите деца сакаат да цртаат, тогаш ова решение дефинитивно ќе ви се допадне. Земете една ролна хартија, ставете рамка за слика на ѕидот и создадете едно ново поле на креативност за децата.

2.Патики во боја

2647955-00000-650-1466755584

Бели патики, пенкала во боја и алкохол, тоа е се што ви треба во ситуација кога децата че ви побараат нови патики во сите бои за ова лето.

3.Магнет чаши

2647155-2-650-1466755584

Ако децата се мали и не можат да ги стигнат горните полици за да земат чаши, во тој случај овие се идеални. Можете да ги ставите на фрижидер и веднаш да им бидат достапни.

4.Чаша што не се истура

Чашите кои не истураат, а сте ги искористиле за кафе, дајте им ги измиени и чисти на децата да ги користат за мешање на темперни бои. Побезбедно е и позабавно.

5.Кревет-биро

2648305-11710260-R3L8T8D-650-P828009321-650-1466755584

Старото бебешко креветче може да добие нова намена. Направете го биро.

6.Лулашка во домот

2648355-11710160-R3L8T8D-650-467a-650-1466755584

Многу едноставно и уникатно решение.

7.Заштита против отворање

2646855-3-650-1466755584

Не мора да трошите пари на силиконски затворачи. Ластици на вратите и завршена работа.

8.Бањање

2646905-5-650-1466755584

Ако децата не ви се љубители на бањање,ставете неколку светелчки стапчиња внатре и ќе имаат ново доживување.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот