Креативни и неодоливи празнични колачиња

0

Новогодишните празници се одлична можност да ја истражите својата креативност, на секое поле. Дали тоа ќе бидат уникатни рачно изработени украси, честитки или декорации на храната, не е важно се додека е во духот на празниците.

Ви издвоивме дел од најкреативните, празнични декорации на колачиња кои изгледаат толку прекрасно, што ќе ви биде жал да ги изедете.

Некои од нив можеби ќе ве инспирираат да ја надополните трпезата со вакви слатки, ремек дела…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот