Конечно од M·A·C нова возбудлива колекција!

0

Ќе се вљубите во новите хајлајтери, секоја палета содржи по три сјајни нијанси беспрекорна блескавост.

Покрај блескавите палети на хајлајтер, колекцијата содржи и “Next To Nothing” пудри
кои ви даваат совршена покривност на кожата.


Со комбинација на “Hyper Real Glow” палетите и “Next To Nothing”  пудрите
ќе добиете беспрекорна кожа која нема да ве остави рамнодушни.
Заблескајте со новите хајлајтери од M·A·C!

Колекцијата е достапна во M·A·C Skopje City Mall.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот