Која е таа? Таа е дива, нескротлива, таа е сензуална…Таа е SCANDAL!

0

Таа е дива, нескротлива, таа е сензуална, впечатлива и ексцентрична.

Таа е незапирлива и моќна, таа постојано освојува… Таа е SCANDAL!

Жената SCANDAL е неверојатна приказна сама по себе. Парфемот ја доловува елегантната страна на моќната жена која е се освен обична. Таа не познава клишеа, таа е модерна, женствена, секси и успешна. Не познава препреки.

Приказната за жената SCANDAL го истакнува карактерот од секојдневието во кое може да се пронајде секоја жена, но со поинаков пресврт. Скандалозен.

Претставена е дама Министерка која навечер ја открива својата сензуална и ексцентрична страна, која знае како да се ослободи од секојдневните обврски и знае како да се забавува во градот на светлината – Париз, а веднаш потоа се впушта во канцеларијата и се враќа на своите секојдневни обврски.

Парфемот кој го избира оваа жена, ја доловува во целост нејзината природа во синхронизација со нејзините емоции.

Основните ноти кои ја карактеризираат жената SCANDAL се мед, црвен портокал, пачули и гарденија.

Неверојатен спој на сладок и цитрусен мирис со допир од убавите ноти на белото цвеќе, комбинација што совршено ја опишува жената SCANDAL која претставува симбол на сензуалност и моќ.

 

Парфемот може да го најдете во сите продажни салони на Anabella.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот