Кои се победниците на Billboard Music Awards?

0

Вчера во Лас Вегас се одржаа Billboard Music Awards за 2016 година, а на листата победници доминираше Адел. Таа доби голем број на награди во конкуренција на многу познати имиња како Lady Gaga, Lil Wayne, Katy Perry, Rihanna…Еве некои од најинтересните победници во категориите:

Top Artist: Adele

Top R&B Song: The Weeknd, “The Hills”

Top Billboard 200 Album: Adele, 25

Top Male Artist: Justin Bieber

Top Female Artist: Adele

Top Duo/Group: One Direction

Top Billboard 200 Artist: Adele

Top New Artist: Fetty Wap

Top Female Artist: Adele

Top Billboard 200 Artist: Adele

Top Selling Song: Adele, “Hello”

Top R&B Artist: The Weekend

Top Rock Artist: twenty one pilots

Top Rap Song: Wiz Khalifa ft. Charlie Puth, “See You Again”

Top Dance/Electronic Artist: David Guetta

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот