Кои се најкреативните македонски инстаграмџии

0

И денеска ве носиме на виртуелна прошетка низ профилите на македонските Инстаграм корисници. Нашите корисници на оваа популарна социјална мрежа се креативни, знаат со малите нешта да го направат животот голем и убав, уживаат во моментите на спонатност.

Неда Маретиќ

Неда е девојка која е вљубена во патувањата и секој слободен викенд го користи за да открие нова дестинација. Нејзиниот профил наликува на комбинација од моден и патувачки блог кој вреди да го следите на https://www.instagram.com/neda_maretic/

maretik (3)

maretik (2)

maretik (1)

maretik (1)

Марина Цигарида

Таа е посебна и креативна. Од неколку слики ќе создаде една која е моќна. Ќе стави текст на сликата или наслов кој ќе ве наежи. Искрена, и во живо и на социјалните платформи.

m (3)

m (2)

m (1)

m (1)

Горан Стефановски

Помеѓу денешните четири инстаграмџики сместуваме и еден маж. Тој е доктор кој обожава да патува и да чита книги. Неговите фотки на Инста наликуваат на илустрации од бајките. Следете го на https://www.instagram.com/vulnera.sanentur/

g.s (4)

g.s (3)

g.s (2)

g.s (1)

Лили Кадинска

На профилот на Лили која е успешна модна дизајнерка, девојките кои се вљубени во модата со сигурност ќе најдат инспирација, но имаат и можност да ѕирнат во нејзината креативност и работата во нејзиното ателје. Следете ја на https://www.instagram.com/lebrand.lebrand/

lili (1)

lili (4)

lili (2)

lili (3)

Магдалена Илиоска

Таа знае да ужива во моментите со најблиските, вкусното кафе, нови дестинации. Нејзиниот Инста профил е приказна која раскажува дека не смееме да ги пропуштиме моментите кои не прават радосни. Тој е на следнава адреса: https://www.instagram.com/magdalena.ilioska/

magdalena (2)

magdalena (3)

magdalena (1)

magdalena (4)

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.