Кои месеци ќе бидат најсреќни за Скорпиите во 2017 година?

0

Првата половина од годината ќе биде „бавна“ за луѓето родени во знакот на Скорпија.

Но, во мај нештата ќе почнат да се менуваат. Марс, планетата што владее со овој знак, и која им носи енергија и ги мотивира, ќе се сретне со Јупитер, и тоа на Скорпиите ќе им даде можност да уживаат во успехот кој ќе биде навистина голем.

Вториот позитивен период ќе се случува во октомври, кога ќе се спојат Јупитер и Меркур, а тоа ќе го направат овој срамежлив знак ефикасен во комуникацијата со другите.

Во ноември на патеката на Скорпиите ќе се најде и Венера, заради што е можна страсна љубовна афера. Знакот кој обожава да флертува ќе го прифати ова со отворени раце.

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот