Кои хороскопски знаци се склони кон неверство

0

Кога сме во врска со некого или пак во брак, понекогаш се случува да помислиме на некоја друга личност или пак да добиеме желба партнерот на кратко да го замениме за друг.

Меѓутоа, според Зодијакот постои еден знак што е особено склон кон неверство, а тоа е ни помалку ни повеќе е Стрелецот. Веднаш зад него се Близнаците.

Повеќето луѓе кои биле во брак или и понатаму се, велат дека нивните партнери, повеќето со хороскопски знак стрелец, се сколони кон неверство и дека е тешко тоа да им го сменат, или пак да ги држат понастрана од авантури.
Иако стрелците се толерантини и подготвени секогаш да простат, оваа маана им е еден голем минус.
zenski-magazin-horoskop-96

Близнаците пак се на второто место бидејќи и тие не може да одолеат на „забранетата љубов“.
Според оваа статистика личностите родени во знакот на близнаци сакаат во подоцнежните години да го задржат својот младешки изглед и да сакаат се што сакаат и младите, па според тоа бракот во тие години не им претставува нешто страшно или непознато.
Близнаците не престануваат со потрагата по љубов, па дури и ако зад себе имаат 2-3 пропаднати бракови.
zenski-magazin-horoskop-3

Кога пак стрелецот и близнаците се во заедничка љубов, тоа е вистинска катастрофа- секој брак помеѓу овие 2 знаци завршува на суд.
Секоја чест на исклучоците, што е вистинска реткост.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.