Кога правењето пита може да биде уметност

0

Кога луѓето уживаат во готвењето и кога ќе го зачинат процесот со малку креативност, резултатот може да биде вистинско ремек дело.

Лорен Ко е специјалист во оваа област, а нејзината љубов према питите изгледа вака…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот