Кога одбирате фрижидер, одберете го најдоброто – Black Board на Miele

0

Ви го претставуваме фрижидерот Black Board на познатиот германски бренд Miele.

Елегантен црн фрижидер со конвертибилно отворање без рачки и вратнички со улога на табла за пишување, така што секогаш ќе имате потсетник во кујната.

оооо

Внатрешноста на фрижидерот е супер функционална: 3 полици од сигурносно стакло, 1 полица за шишиња, 4 полици на вратата, 1 подвижна фиока, 1 фиока за секојдневна свежина на овошјето и зеленчукот,  No frost систем , Super frost копче, 3 транспарентни фиоки и замрзнувач.

13872344_10210667301506545_863476017_n

Температурниот опсег на фрижидерот е од 1 до 9 степени, а температурниот опсег на замрзнувачот е од -15 до -26 степени. Капацитетот на фрижидерот е 260 литри, а на замрзнувачот 101 литар.

Дополнет е со функција за автоматско одмрзнување, прецизна електронска контрола на температура со екран осетлив на допир, ЛЕД осветлување во фрижидерот, базер и светлосен индикатор во случај на пад на температурата и функцијата DYNA COOl– диманично ладење во целиот фрижидер.

Неговата енергетска класа А+++  ќе ви помогне да заштедите електрична енергија.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.