Кога новогодишната магија и љубовта ќе се спојат…

0

Во празничниот период се е магично, па секоја секојдневна појава и ситуација надополнета со новогодишните елементи делува уште попосебна.

Љубовта е најубавото чувство на светот, ја подаруваме и примаме секој ден. Кога ќе споделиме парче чоколадо со партнерот, кога домашното милениче ќе ни се израдува на прагот од домот после работа, кога ќе го допреме мекото обравче на бебето… Сите овие моменти се чиста љубов.

Погледнете како изгледа кога секојдневните моменти на љубов ќе се искомбинираат со најубавиот период од годината…

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.