Кога мама и тато инсистираат зa фотографии, а децата мислат поинаку

0

Децата се најслатките суштества на светот, посебно ако се во некојa неодоливо симпатична ситуација на која не можете да одолеете.

Родителите се чести иницијатори на заедничко фотографирање или фотографирање само на дечињата, кои не секогаш го делат нивниот ентузијазам.

На мака се родителите, но и фотографите бидејќи чекаат да бидат наместени дечињата во совршена поза. Тоа е тежок процес, за што сведочат и следниве фотографии.

ПРЕСТАНИ ДА МИ СТАВАШ ЛЕПТИР МАШНИ!

14825640_10211513840029479_2070825625_n

Поудобно изгледа отколку што навистина е..верувајте!

14805414_10211513840149482_866338047_n

Мамо мааа…престани те молам!

14872599_10211513840269485_1145490707_n

Ок, Нова Година заврши…Чао!

14805624_10211513840349487_1025525336_n

Чекам ама ми се спие

14805417_10211513840109481_823561260_n

Овие се јадат?Ај да пробаме

14875156_10211513840389488_226024000_n

Напорен денов, што да се прави..

14872475_10211513840189483_670263863_n

Не ја сакам оваа торта!!!

14797501_10211513840229484_2072276296_n

За малце, и ќе имаше совршена фотографија

14874994_10211513840069480_261452494_n

Не сум фан на Марвел како колегата

14798913_10211513840309486_524817532_n

Како, ќе се сликаме?!

14826193_10211513840469490_2085050404_n

Смешно беше на почетокот, сега веќе не1

14813721_10211513840509491_1075940414_n

По се изгледа не сакаат сите деца тиква

14872619_10211513840549492_717498380_n

Мора да научам да позирам

14875394_10211513840589493_1429342328_n

Знам дека ме сакате ама дајте ми да дишам…

14801010_10211513840669495_1662330815_n

Јухуу, камион

14804870_10211513840789498_1295840056_n

При објавување материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот