Кога малите деца се големи херои…

0

Децата се толку искрени, човечни и љубезни што понекога знаат да нè изненадат и воодушеват со своите постапки. Тие несвесно прават толку многу дела на добрина и хуманост на кои ние возрасните не би се ни сетиле. И токму таквите дела на љубезност, грижа и споделување ги прават малите деца да изгледааат како најголемите херои во нашите очи.

Сигурно сите се сеќавате на Христијан, момчето кое ја растеше својата коса цели две години за подоцна да им ја подари на децата кои се лекуваат од рак.

198005-650-144715596316833210-R3L8T8D-650-boy-grows-long-hair-children-cancer-wig-st-jude-hospital-1 198055-650-144715596316835010-R3L8T8D-650-boy-grows-long-hair-children-cancer-wig-st-jude-hospital-7

Ова малечко момче ја потрошило цела своја заштеда за да купи намирници и заедно со мајка си да приготват топли оброци за бездомниците од неговата населба.

198605-650-1447155963good-parenting-examples-10__700

Ова девојче пак ги продало сите свои играчки и парите ги донирало на шелтер центарот во близина на нејзината куќа.

198405-650-14471559638XolU-1 198455-650-14471559638XolU

Уште едно девојче кое ја подари косата за нејзините врсници откако дозна зошто некои деца немаат коса.


mu-na-ta-p-650-1447155963 (1)198505-650-1447155963arijana-smit-1417629321-52026

Еден татко има ќерка кое секое утро му прави сендвич за на работа…

198105-650-14471559631jHYY

Малиот Карлитос ја потрошил цела своја заштеда за да купи путер од кикирики за локалниот шелтер центар.

198255-650-14471559635_13

И ова девет годишно момче кое направило шелтер центар за бездомни кучиња во гаражата на татко му…

198905-650-1447155963happy-animals-club-pet-shelter-kid-8 198855-650-1447155963happy-animals-club-pet-shelter-kid-1

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот