Кога креативноста не познава граници: Подвижен замок од соништата

0

Едно семејство од Нов Зеланд, Џастин, Јола и нивниот син Пико пронајдоа начин како да ги остварат соништата и да живеат во замок.

Џастин и Јола многу патувале и отсекогаш посакувале да се чувствуваат како дома каде и да одат. Затоа, се одлучиле да изградат замок од соништата.

Нивниот дворец од соништата е изграден во нивниот камен кој е опремен со сите работи кои им се потребни за патувањата, а камиониот добива електрична енергија преку соларни панели. Ова семесјтво за спиење користи посебни кревети кои се дел од камионот, а камионот има посебен дел кој ја собира отпадната вода.

Кога семејството е на пат, нивниот камион добива сосема нов лик, кровот се повлекува навнатре, а кога им треба повеќе простор, се повлекуваат столбовите. Ова семсјство е чист доказ дека креативноста не познава граници. Како изгледа нивниот замок од соништата, погледнете во видеото што следи.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот.

Остави коментар