Кофеинско смути за будење

0

Ова утро наместо класично кафе, пробајте го рецептот на Топ Шоп за кофеинско смути.

СОСТОЈКИ

  • 1 голема лажица Цимет
  • 1  Банана
  • 1 шолја Смрзнат јогурт од ванила
  • 1 шолја  Кафе
ОПИС

Добијте ја потребната доза кафе. Здраво, вкусно, евтино. И, знаете што содржи!

  • БананаБананите се лесни и содржат калиум, влакна, манган и витамин Ц, што ги прави одлични за децата. Тие ви помагаат полесно да заспиете, да го зајакнете имунитетот како и да го задржите калциумот во телото.

При објавување на материјали од порталот www.hybread.mk во друг медиум, задолжително наведете го изворот од кој е преземен текстот